Loading…

Yhdistyksen syyskokous ja -tapahtuma 25.11.

Urbaani Tampere ry:n sääntömääräinen syyskokous järjestetään 25.11. Galleria Nottbeckin tiloissa klo 18 alkaen.  Syyskokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat. Mikäli yhdistyksen jäsen haluaa saada jonkin asian yhdistyksen kevät- tai syyskokouksen käsiteltäväksi, on hänen ilmoitettava siitä kirjallisesti tai sähköpostitse hallitukselle niin hyvissä ajoin, että asia voidaan sisällyttää kokouskutsuun.

Ennen syyskokousta järjestetään samassa tilassa syystapahtuma, jossa on mahdollisuus kuulla helsinkiläisen kaupunkiaktiivin ja Lisää kaupunkia Helsinkiin -ryhmän perustajan Mikko Särelän ajatuksia. Särelä kirjoitti taannoin yhdessä Osmo Soininvaaran kanssa EVAn pamfletin Kaupunkien voitto – Kuusi keinoa vapauttaa kaupunkien kasvu”.

Galleria Nottbeckin ovet avataan klo 16:30 ja itse tilaisuus alkaa n. klo 17. Syyskokous aloitetaan klo 18. Yhdistyksen jäsenet ja muut yhdistyksen toiminnasta kiinnostuneet ovat tervetulleita molempiin tapahtumiin!

Pyydämme ilmoittaumista osoitteeseen hallitus@urbaanitampere.fi.